To właśnie tego wieczoru, gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha -

w serca złamane i smutne, cicha wstępuje otucha.

To właśnie tego wieczoru, od bardzo wielu już wieków,

pod dachem tkliwej kolędy,

Bóg się rodzi w człowieku.

Radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia

oraz szczęśliwego Nowego Roku 2024

życzy Dyrektor wraz z pracownikami przedszkola.

Szanowni Państwo,

informuję, ze od dnia 1.10.2023 r. weszła w życie nowa opłata na korzystanie z wychowania przedszkolnego i wynosi obecnie 1,30 zł za godzinę (Uchwała nr LVI/571/23 Rady Miejskiej w Świdnicy z dnia 25 sierpnia 2023 roku). Opłata ta podlega waloryzacji na podstawie art. 52 ust. 4 ustawy z dnia 27 października 2017 r.

Dyrektor przedszkola

Małgorzata Anklewicz

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z radością informujemy, że nasze przedszkole uzyskało dofinansowanie na zakup książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.

Celem programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce, m.in. wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej przez wzbogacenie księgozbiorów oraz realizacja działań promujących czytelnictwo.

Przedszkolna biblioteczka wzbogaciła się o nowości wydawnicze - opowiadania, antologie wierszy, audiobooki, a także książki obrazkowe oraz wydawnictwa uwzględniających potrzeby dzieci z niepełnosprawnością.  Dzięki tej inicjatywie dzieci będą mogły rozwijać zainteresowania czytelnicze i wzbogacać wiedzę o sobie i świecie.

Przedszkole uzyskało:

• środki z dotacji: 3000 złotych,
      • środki własne: 750 złotych,

Operatorem Priorytetu nr 3: Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych jest Ministerstwo Edukacji i Nauki