• Wiadomości dla rodziców

• Okres wakacyjny w przedszkolu

Szanowni Rodzice.

Lipiec i sierpień to miesiące, w których funkcjonowanie przedszkola odbywa się z uwzględnieniem urlopów pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych.

Lipiec

Nasze przedszkole jest czynne, ale bardzo prosimy rodziców zainteresowanych uczęszczaniem dziecka w tym okresie o wypełnienie druku zgłoszenia, który jest dostępny w poszczególnych grupach i na stronie internetowej przedszkola. Bardzo prosimy o zapisywanie dzieci z uwzględnieniem konkretnych dni. Po Państwa zgłoszeniach będziemy mogli określić liczbę miejsc wolnych dla dzieci z innych przedszkoli – tych, które w miesiącu lipcu są zamknięte. Na zgłoszenia czekamy do 31.05.2023.

Sierpień

Nasze przedszkole jest nieczynne. Zapisy do przedszkoli miejskich czynnych w sierpniu będą odbywały się w siedzibach tych przedszkoli od 05.06.2023 r. od godz. 7.30 do wyczerpania miejsc.

Zestawienie przerw wakacyjnych w poszczególnych miejskich przedszkolach

lipiec

sierpień

Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 16

Dyrektor przedszkola

Małgorzata Anklewicz

karta_zgloszenia_wakacje_2023.docx

Z radością informujemy, że nasze przedszkole uzyskało dofinansowanie na zakup książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.

Celem programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce, m.in. wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej przez wzbogacenie księgozbiorów oraz realizacja działań promujących czytelnictwo.

Przedszkolna biblioteczka wzbogaciła się o nowości wydawnicze - opowiadania, antologie wierszy, audiobooki, a także książki obrazkowe oraz wydawnictwa uwzględniających potrzeby dzieci z niepełnosprawnością.  Dzięki tej inicjatywie dzieci będą mogły rozwijać zainteresowania czytelnicze i wzbogacać wiedzę o sobie i świecie.

Przedszkole uzyskało:

• środki z dotacji: 3000 złotych,
          • środki własne: 750 złotych,

Operatorem Priorytetu nr 3: Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych jest Ministerstwo Edukacji i Nauki

Świdnica, 19.11.2021

SZANOWNI RODZICE

Informuję, że przerwa wakacyjna w roku szkolnym 2022/2023 będzie trwała od 1.08.2023 do 31.08.2023.

Dyrektor przedszkola

Małgorzata Anklewicz

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

UWAGA RODZICE

Wpłaty za pobyt dziecka w przedszkolu są zbierane do
          15 dnia każdego miesiąca.

Interesanci w sprawie skarg i wniosków przyjmowani są w
          Urzędzie Miejskim w Świdnicy, ul. Armii Krajowej 49
          w każdy wtorek przez:
          Prezydenta Miasta w godzinach od 9.00 do 12.00,
          Zastępców Prezydenta Miasta w godzinach od 12.00 do 16.00.
          W przypadku, gdy na wtorek przypada dzień wolny od pracy, dniem przyjęć obywateli w sprawach skarg i wniosków jest dzień poprzedni, tj. poniedziałek.

Od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu
          skargi i wnioski przyjmowane są przez Referat Organizacji i Kadr.