• Wydarzenia z grup

• ROK SZKOLNY 2023/2024  - GRUPA III

Dużo się działo w marcu...

Trwają przygotowania do naszego przedstawienia "Mrówka i konik polny". Raz w tygodniu odbywają się zajęcia z cyklu "Mali wspaniali"- lubimy te zajęcia z panią Zuzią. Poznajemy różne dyscypliny sportowe: curling i siatkowka.Przypomnieliśmy sobie historię świdnickiego herbu w formie teatrzyku kukiełkowego. Spotkaliśmy się z panią Anetą z Malinowego Dworu, która zaprosiła nas na wycieczkę do koników. Obchodziliśmy urodziny przedszkola.

LUTY

Rozpoczęliśmy hucznie zabawą karnawałową. W tym roku przebraliśmy się za tancerzy z różnych stron świata. Były zabawy, konkursyi tańce : grecki, francuski, belgijski, amerykański, austriacki .

Tańcom nie było nam dość, więc wzięliśmy udział w Przedszkolnym Turnieju Tańca Nowoczesnego. Nasz pokaz bardzo się spodobał, tym bardziej, że wyglądaliśmy pieknie .

Zapraszamy rodziców, dziadków i rodzeństwo do czytania nam bajek.

STYCZEŃ

Jak szybko ten czas leci. Już prawie jesteśmy starszakami, mamy coraz więcej obowiązków. Uczymy się literek, cyferek, badamy zjawiska. Np. ostatnio robiliśmy poduszkowce z ... balona,  starej płyty CD i korka od butelki. Były też przebieranki, zamienialiśmy się w piratów, królów, księżniczki itp. Na wycieczce na działki obserwowaliśmy ptaki, dokarmiliśmy je specjalną karmą. Wiemy, że nie wolno dawać ptakom chleba.Nasz kolega Olek ma dużą hodowlę papug. Dużo nam o nich opowiada. Są piękne kolorowe. Inny kolega- Daniel przyszedł do przedszkola z psem- Karmelkiem. On jest wolontariuszem w schronisku dla zwierząt.

Najważniejszym wydarzeniem stycznia było święto babci i dziadka. Nie spodziewaliśmy się tylu gości. Było pięknie!!!

GRUDZIEŃ

Czekaliśmy, czekaliśmy, aż się doczekaliśmy. Przyszedł MIkołaj z workiem prezentów. My zatańczzylismy dla niego do piosenki o reniferach, które zjadły... rózgi.

Na świąteczny koncert zaprosiła nas Filharmonia Sudecka "W krainie dziadka do orzechów" oraz grupa IV na Jasełka.

Zdobywaliśmy medal przyjaźni - każdy każdemu pomagał, żeby odnaleźć skrzynię ze skarbem. Okazało się, że jesteśmy zgraną drużyną.

LISTOPAD

Przyjaźń to ważna sprawa! Przekonał się o tym paw, który stracił pióra z bajki  Pana Poety "Paw, co ogon miał z przyjaźni". Pieknego pawia w naszym wykonaniu można podziwiać na wystawie. Poznaliśmy też bohaterkę bajek lat 60-tych Gąskę  Balbinkę. Poznajemy jej przygody z komiksu czytanego przez naszą panią. Każdy z nas "uszył" Balbince sukienkę z kolorowych szmatek.

PAŹDZIERNIK

Wróciliśmy do bajek naszych rodziców i poczytaliśmy o przygodach Krecika i jego przyjaciółce myszce.

Zaczął się nowy rok szkolny. Jesteśmy już prawie starszakami. No prawie!

We wrześniu będziemy witać naszych nowych kolegów i koleżanki z grupy maluszków. Dla nich przygotowujemy przedstawienie o jesieni.

Naszą kolorową Panią Jesień porwiemy do tańca- jesiennego kujawiaczka.

W poniedziałek 18 września odwiedził nas strażnik miejski pan Krzysiu. opowiedział nam o swojej pracy, pokazał jak działa radiostacja oraz udzielił instruktażu jak bezpiecznie zachować się na drodze.

Jesiennym kujawiaczkiem powitaliśmy nowe dzieci w przedszkolu. Urocza pani jesień- Oliwia obdarowała wszystkich swoimi darami a w zamian dzieci zagrały i zatańczyły z kolorowymi parasolkami "Polkę Trish-Trash" Johanna Straussa. Szalony wietrzyk Jasiu przeprosił chmurki za swoje żarty i poprosil, żeby juz nie płakały. Wtedy na niebie zaświeciło SŁONECZKO.