• Wydarzenia z grup

• ROK SZKOLNY 2023/2024  - GRUPA V

Wrzesień 2023

Przez pierwsze dwa tygodnie poznawaliśmy się nawzajem: Anastazja, Janek, Miłosz i Kuba. Uczyliśmy się rozpoznawać swój znaczek w szatni, w łazience, w naszej sali zabaw. 11 września oglądaliśmy teatrzyk pt: "Podróż za uśmiech" w wykonaniu aktorów Teatru Igraszka.

W trzecim tygodniu wybraliśmy się na wycieczkę na Halę targową, aby poznać owoce i warzywa. Przy pomocy naszej pani kupiliśmy owoce, które posłużyły nam do zajęć edukacyjnych: poznawaliśmy owoce wielozysłowo. 20 września z dużym zainteresowaniem uczestniczyliśmy w audycji muzycznej pt: "Co mówi do nas muzyka?" w wykonaniu muzyków Filharmonii Sudeckiej.

22 września w skupieniu oglądaliśmy przedstawienie "Na powitanie Jesieni" w wykonaniu dzieci grupy III. Po występach Pani Dyrektor uroczyście przedstawiła Anastazję, Miłosza i Janka przed całą społecznością przedszkolną.

25 września wybraliśmy się na wycieczkę  do parku miejskiego przy ulicy A. Krajowej z kolegami grupy VI. Poznawaliśmy ekosystem parku, zbieraliśmy żołędzie i kasztany.

Październik 2023

4 października poszliśmy na wycieczkę na ogródki działkowe z grupą VI, aby obserwować drzewa i krzewy jesienią oraz prace ogrodnicze prowadzone przez działkowiczów. Poznawaliśmy kolory jesienne.

11 października wybraliśmy się do warzywniaka na Halę targową- poznawaliśmy jesienne warzywa oraz przyglądaliśmy się pracy ekspedientki.

13 października zaprezentowaliśmy się w tańcu "Ja gram" z koleżankami i kolegami z grupy VI dla wszystkich pracowników przedszkola z okazji Święta Edukacji Narodowej.

16 października odwiedziliśmy przedszkolną kuchnię. Pani Małgosia- szefowa kuchni pokazała nam, gdzie przyrządza dla nas tak pyszne i zdrowe posiłki.

19 października braliśmy udział w sensorycznym torze przeszkód z dziećmi z IV i VI grupy- według projektu edukacyjnego "Gramy zmysłami". Było super.

26 października Anastazja i Kuba wystąpili z grupą II w tańcu "Koziorajka" w Przedszkolnym przeglądzie tańca regionalnego i narodowego.

27 października odbyła się dla nas bardzo ważna uroczystość- "Pasowanie na przedszkolaka". Anastazja, Miłosz i Jasio zostali oficjalnie mianowani przez panią Dyrektor na przedszkolaka Miejskiego Przedszkola Integracyjnego "Słoneczko" w obecności kolegów i rodziców.

30 października byliśmy z wizytą w sklepie zoologicznym - oglądaliśmy zwierzęta hodowlane: królika, świnki morskie, chomiki i rybki.

6 listopada uczyliśmy się pozować do zdjęć- odbyła się sesja zdjęciowa.

8 listopada oglądaliśmy przedstawienie słowno- muzyczne w wykonaniu dzieci z grupy IV i VI "Odzyskanie niepodległości".

10 listopada pojechaliśmy poraz pierwszy autobusem na wycieczkę do Rynku świdnickiego. Podróż autobusem bardzo nam się podobała. Spacerowaliśmy po Rynku, oglądaliśmy kamieniczki, fontanny.

13 listopada udaliśmy się razem z grupą VI na skrzyżowanie, gdzie poznawaliśmy zasady poruszania się po pasach z sygnalizacją świetną i bez.

Bawiliśmy się też przy udziale koleżanek i kolegów z grupy II integracyjnej podczas zabaw dowolnych.

22 listopada razem z grupą VI uczestniczyliśmy w zawodach sportowych "Rzuty do celu"- wszyscy podołali niełatwym konkurencjom otrzymaliśmy dyplomy.

24 listopada bawiliśmy się  z grupą IV i VI ciekawymi masami plastycznymi w ramach projektu "Gramy zmysłami"- było dużo radości.

Wykonywaliśmy prace plastyczne na wystawę do Miejskiej Biblioteki Publicznej z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością.

Grudzień 2023

1 grudnia poszliśmy na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki - filia nr 2. Poznaliśmy miejsce wypożyczania książeczek.

6 grudnia zaprezentowaliśmy się z grupą VI w piosence "Mikołaju chodź" na spotkaniu z Mikołajem. Otrzymaliśmy prezenty od Mikołaja, jednak wcześniej musieliśmy wykonać ważne zadania.

14 grudnia obchodziliśmy uroczystość 3 Urodzin Jasia- razem z grupą VI.

15 grudnia wykonywaliśmy "sensoryczną choinkę" według projektu "Gramy zmysłami" wspólnie z grupą VI i IV.

21 grudnia oglądaliśmy "Jasełka" - występ w wykonaniu grupy IV.

Wykonaliśmy "Świąteczny stroik" z gotowych elementów jako prezent dla naszych rodziców na Święta Bożego Narodzenia.

Styczeń 2024

W miesiącu styczniu dokarmialiśmy ptaki wieszając przysmaki dla nich w ogrodzie przedszkolnym.

8 stycznia poszliśmy do Szkoły Podstawowej nr2 na przedstawienie "Jasełek" w wykonaniu uczniów klasy drugiej.

19 stycznia odbyła się bardzo ważna uroczystość z okazji dnia Babci i Dziadka. Razem z grupą VI zaprezentowaliśmy się w programie słowno- muzycznym i wręczyliśmy naszym kochanym Babciom i Dziadkom prezenty.

31 stycznia wykonywaliśmy jogurty z owocami - "Akademia smaku" według projektu "Gramy zmysłami" z grupą VI i IV.

Luty 2024

W miesiącu lutym świętowaliśmy urodziny Anastazji i Kuby z naszej grupy. "Zdrowe urodzinki" obchodziliśmy razem z grupą VI.

6 lutego wystąpiliśmy w tańcu nowoczesnym z grupą IV i VI w Przedszkolnym Przeglądzie Tańca Nowoczesnego.

7 lutego bawiliśmy się na Balu karnawałowym, przebrani w stroje tancerzy świata.

21 lutego byliśmy na wycieczce w Miejskiej Bibliotece Publicznej.  W miesiącu lutym braliśmy też udział w zajęciach "Brudne zadanie" - malowaliśmy bibułą z grupą IV i VI, powstały super obrazki i była świetna zabawa.

Marzec 2024

15 marca pojechaliśmy autobusem MPK na wycieczkę, aby zwiedzić Dworzec Kolejowy w Świdnicy. Oglądaliśmy przyjeżdżające i odjeżdżające pociągi.

20 marca poszliśmy na wycieczkę do ogródków działkowych w poszukiwaniu oznak wiosny, przyglądaliśmy się też pracy działkowiczów.

21 odbyła się ważna uroczystość- Urodziny naszego przedszkola wraz z powitaniem wiosny. Podczas tej uroczystości uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem pani A. Zelek wystąpili w przedstawieniu "Pani wiosna i słoneczko". My wystapiliśmy w tańcu z grupą II "Taniec przyklejaniec".

W ostatnim tygodniu marca wykonaliśmy z koleżankami i kolegami z grupy IV i VI "Sensoryczną pisankę" z różnych przypraw kuchennych- była kolorowa i pachnąca.